Publicat de: Cip Paraschiv | 25 Martie , 2012

Sa fim alaturi de baietii nostri

CSMS Iasi a pierdut astazi un tempo important in lupta pentru accederea in Liga I, fiind invinsa de o contracandidata directa in lupta pentru promovare, Delta Tulcea, cu scorul de 1-0.

Dupa un inceput bun de meci in care baietii nostri au ratat si o lovitura de la 11 metri, echipa s-a stins treptat, terminand ingenunchiata si cu un jucator eliminat. As semnala faptul ca Enache Caju, autorul golului echipei oaspete, este un jucator “crescut” de mine pe vremea cand jucam la Midia Navodari, un jucator cu certe calitati caruia ii prevazusem o cariera mult mai stralucita.

Desi au fost multe lucruri de neinteles (am jucat cu 5 jucatori pe linia de fund in ultimele 15 minute desi adversarii aveau doar un singur varf impins, fara atitudine si determinare, fara viziune in joc, fara risipa de efort, etc.), nu cred ca este momentul sa criticam ci, din contra, sa fim alaturi de gruparea din dealul Copoului.

In definitiv s-a pierdut doar un meci si mai sunt destule pana la sfarsitul campionatului. Important este ca CSMS Iasi sa-si gaseasca cadenta pentru ca lupta pentru promovare ramane deschisa. Mai important este ca noi toti sa fim alaturi de baietii nostrii, dar mai ales suporterii, pentru ca dincolo de rezultatul nesatisfacator inregistrat pe tabela la sfarsitul meciului, cel mai trist sambata a fost faptul ca spectatorii au inceput sa paraseasca stadionul Emil Alexandrescu cand mai era jumatate din repriza a doua de disputat.

PS. Atentia la trupa lui Ion Viorel, CF Braila, care a castigat in deplasare la FC Snagov si a urcat pe locul 4 , fiind la egalitate de puncte cu Sageata Navodari si Delta Tulcea