Publicat de: Cip Paraschiv | 19 Martie , 2011

Ultimele 15 minute

Dacă meciul de fotbal ar dura doar 75 de minute, probabil că Gica Hagi ar fi fost cel mai adulat antrenor al momentului în Turcia.

Ultimele cinci jocuri ale Galatasarayului ne-au arătat o echipă care poate şi care desenează frumos, dar care nu reuşeşte să fie pragmatică şi să se concentreze pe final de meci.

După ce a condus-o la pauză pe Istanbul BB cu 1-0, Galata a pierdut meciul cu gol primit în minutul 76; după ce a condus pe Ankaragucu cu 1-0 la pauză şi cu 2-1 în minutul 63, Galata a pierdut meciul cu goluri primite în minutele 86 şi 88. Iar aseară, după ce a condus-o pe Fenerbahce cu 1-0 la pauză, echipa lui Gică Hagi a pierdut iar meciul cu goluri primite pe final, în minutele 75 şi 87.

Când toată lumea spune că Regele nu-şi regăseşte paşii, eu cred că el mai poate avea un cuvânt de spus în antrenoriat. Cu condiţia ca el să câştige duelul cu ultimul sfert de oră al meciului.

P.S. Recomand şi punctul de vedere al reputatului gazetar sportiv Nicolae Grecu: